Publicēts: 2024-04-09

3 izplatītākās bezvadu austiņu problēmas

Pieprasījums pēc bezvadu austiņām pēdējos gados ir pieaudzis gluži kā decibeli smagā metāla koncertā. Tās ir ērtas, viegli lietojamas un stilīgas. Taču, ja izmanto bezvadu austiņas, iespējams ir gadījies saskarties arī ar kaitinošām problēmām, kas traucē pilnvērtīgi izbaudīt to lietošanas pieredzi. Šajā rakstā mēs apskatīsim biežākos traucējumus, kas piemeklē bezvadu austiņas, un sniegsim ieteikumus, kā tos iespējams novērst.

Izplatītākās problēmas ar bezvadu austiņām un risinājumi, kā tās novērst

  1. Viedtālrunis neveido savienojumu ar bezvadu austiņām. Ir pienācis tas lielais brīdis, kad ieliec ausīs jaunās bezvadu austiņas un vēlies izveidot savienojumu ar viedtālruni, lai veiktu zvanu vai noklausītos jaunāko podkāsta sēriju. Taču iestājas neveikls klusums, jo austiņas neparādās tavā Bluetooth ierīču sarakstā… Sāc šo problēmu risināt soli pa solim:

    • Pārbaudi, vai tiešām viedtālrunī ir iespējota Bluetooth opcija. Tā ir pārsteidzoši vienkārša lieta, ko viegli iespējams palaist garām.

    • Pārliecinies, vai bezvadu austiņas ir saderīgas ar tavu viedierīci un operētājsistēmu. Ja izmanto iPhone, tai vajadzētu darboties vismaz operētājsistēmai iOS 7, kas sākotnēji atbalsta Bluetooth Smart Ready. Ja izmanto Android, pārliecinieties, vai tajā darbojas vismaz Android 4.3.

    • Pārliecinies, vai viedtālrunis un austiņas atrodas pietiekami tuvu viens otram, kad uzsāc savienošanas procesu. Lai gan lielākajai daļai Bluetooth ierīču, īpaši austiņām, ir pietiekami liels darbības rādiuss, taču savienojumus būs noturīgāks, ja savienošanas brīdī ierīces neatradīsies tālāk par metru viena no otras.

    • Izlasi ražotāja ieteikumus par savienošanas procesu. Ne visas bezvadu austiņas savienosies ar viedtālruni vienādi; dažreiz pietiek vienkārši ieslēgt austiņas, bet reizēm šis process var būt nedaudz sarežģītāks. Lai izvairītos no problēmām, kas saistītas ar ierīču savienošanu, rūpīgi izlasi visu informāciju par to, kā to pareizi izdarīt.

    • Izmēģini viedierīces izslēgt un atkal ieslēgt. Tas ir vecs triks, taču pārsteidzoši bieži arī efektīvs. 

    • Izslēdz un atvieno visas traucējošās ierīces. Var gadīties, ka bezvadu austiņas mēģina izveidot savienojumu ar citu ierīci, nevis viedtālruni. Pārskati arī neizmantotos vai nevajadzīgos Bluetooth savienojumus telefonā. 

    • Pārvietojies tālāk no Wi-Fi maršrutētāja, varbūt tas rada savienojuma traucējumus.

  2. Bezvadu austiņas izveido savienojumu, taču turpina atvienoties. Mirklis, kad esi svarīgas sarunas vidū vai tuvojas dziesmas kulminācija un bezvadu austiņas piepeši izdomā atvienoties, ne vienam vien rada vēlēšanos aizlidināt tās pa gaisu. Taču kā prātīgi mēdza atkārtot Karlsons – mieru, tikai mieru! Dažkārt Bluetooth savienojums pārtrūkst tikai uz dažām sekundēm, pirms tas atkal tiks atjaunots; reizēm savienojums tomēr būs jāveido no jauna. Abi varianti ir vienlīdz kaitinoši, taču tiem ir arī salīdzinoši vienkārši risinājumi. Pirmkārt, neaizklīsti par tālu no viedierīces, lai tavas austiņas vienmēr atrastos darbības zonā. Otrkārt, atvieno visus nevajadzīgos Bluetooth savienojumus. Ļoti iespējams, ka tavs viedtālrunis ir pārslogots ar neskaitāmām ierīcēm, kas periodiski pārtrauc savienojumu ar bezvadu austiņām. Treškārt, pārliecinies, kas bezvadu austiņas ir pietiekami uzlādētas, jo tās mēdz atvienoties, kad izsīkst jauda.

  3. Klausoties mūziku, ir dzirdama čērkstoņa un trokšņi. Lai gan Bluetooth tehnoloģija ir nogājusi garu ceļu, tā joprojām ir jutīga pret traucējumiem. Sāc ar to, ka atspējo vai izslēdz visas citas tuvumā atrodošās Bluetooth ierīces, kuras neizmanto. Ja trokšņi nepazūd, mēģini atjaunināt austiņu un lietotnes programmatūru un attiestatīt austiņas (par to, kā to izdarīt, vari uzzināt, apmeklējot austiņu ražotāja vietni). Ieslēdz multivides atskaņotāju, pēc tam atvieno austiņas uz 30 sekundēm un tad atkal atkārtoti izveido savienojumu. Un izmēģini samazināt attālumu starp viedtālruni un austiņām, jo arī tas palīdz minimizēt (vai pat atrisināt) problēmas ar čērkstoņu. Reizēm dažādi trokšņi var rasties arī, ja austiņas labi neieguļ ausīs – izmēģini dažāda izmēra gumijas uzlikas (uzgaļus), ja tādas pieejamas.

Kā rīkoties, ja problēmas ar bezvadu austiņām atkārtojas regulāri

Dažreiz bezvadu austiņas atvienojas tāpēc, ka kļūda ir programmatūrā, vai arī tavas rīcības rezultātā ir radušies kādi bojājumi, kas izraisa skaņas traucējumus. Tad neviens no piedāvātajiem variantiem nepalīdzēs atrisināt problēmu. Tādā gadījumā jāvēršas pie pieredzējuša meistara no TSC autorizētā servisa. Mūsu diagnostikas iekārtas palīdzēs atrast traucējumu cēloni populārāko ražotāju viedierīcēm un pieredzējuši meistari ātri tās salabos, lai tu varētu bez problēmām turpināt lietot savas bezvadu austiņas.