Publicēts: 2023-04-27

Kā pasargāt telefonu no ārējiem bojājumiem

Telefons mūsdienās ir neaizstājams un, ja tā ekrānu klāj skrāpējumi vai plaisas, tā lietošana tiek apgrūtināta. Telefona ārējie bojājumi var būt dažādi, tomēr izvēloties piemērotāko no telefona aizsardzības metodēm (aizsargplēvi, stikliņu vai maciņu), no tiem var izvairīties.

Kādi bojājumi visbiežāk skar telefonus?

Visbiežāk mūsu meistaru rokās nonākt telefoni ar sasistu ekrānu. Tāpat bieži telefoniem ir kameras stikla bojājumi. Visbiežāk gan priekšējā, gan aizmugures, gan kameras stikla bojājumus izraisa telefona kritieni. Neatkarīgi no tā, vai tālrunis ir nokritis uz bruģa, zāles vai grīdas, kritiena radītie bojājumi var apgrūtināt ierīces lietošanu un, iespējams, pat padarīt to nelietojamu. 

Tāpat daudzi tālruņu lietotāji labprāt ievieto savas ierīces aizmugurējās kabatās vai atstāj tās uz nestabilām virsmām, nerēķinoties ar riskiem. Ja telefons bieži tiek likts aizmugurējā kabatā, tad var pienākt diena, kad par to tiek aizmirsts un tas tiek saspiests, uzsēžoties vai stingri piespiežoties cietai un nelīdzenai virsmai. Ja ierīce novietota uz nestabilas virsmas, tad nejauša kustība var likt tai nokrist. Turklāt tādā veidā tiek ne tikai sasists ekrāna stikliņš, bet var tikt bojātas arī telefona iekšējās detaļas. 

Telefonus var pasargāt divos veidos: veidojot pārdomātus paradumus, piemēram, nenovietojot tālruni uz nestabilām vietām, neliekot tālruni kabatās, nenovietojot to pie asiem priekšmetiem, vai izvēloties telefonu aizsargājošus aksesuārus.   

Ko izvēlēties – telefona aizsarplēvi vai aizsargstiklu?

Gan telefona aizsargstikls, gan aizsargplēve radīta, lai aizsargātu telefona ekrānu no bojājumeim. Izvēloties aizsargstiklu un aizsargplēvi būtiskākais ir pielāgot šos aksesuārus attiecīgā telefona modeļa izmēram vai dimensijām. Tādā veidā ierīces drošība būs lielāka un aizsardzības metode netraucēs izmantot ierīci. Starp šiem diviem telefona aksesuāriem aizsargstikls ir mazliet dārgāks, tomēr tas sniedz lielāku aizsardzību.

 

Aizsargplēve

Aizsargstikls

Pasargā ekrānu no skrāpējumiem

Pasargā ekrānu kritiena gadījumā

Neapgrūtina caurredzamību*

Ir praktiski neredzams

    ❌**

*caurredzamība netiek apgrūtināta, ja aizsargplēve un aizsargstikls ir uzlīmēti pareizi, tas ir, zem tiem nav palikuši gaisa burbuļi. Lielākajā daļā vietu, kur šie telefona ekrāna aizsardzības materiāli tiek pārdoti, tiek piedāvāta arī iespēja tos uzlīmēt, lai pašam nerastos grūtības to darot.  

**jo biezāks aizsargstikls tiek izvēlēts, jo lielāka iespēja, ka tas būs pamanāms.

Kā izvēlēties telefona vāciņu?

Telefona aizmuguri un korpusu aizsargāt var telefona vāciņš vai maciņš. Tie atšķiras ar to, ka vāciņš, kas uzliekams uz telefona aizmugurējās daļas, pasargā gan ierīces sānus, gan aizmugures daļu, savukārt maciņš sniedz aizsardzību arī telefona priekšējai daļai, tādā veidā no skrāpējumiem un bojājumiem aizsargājot visu telefonu. 

Pēdējo gadu tendence ir tāda, ka biežāk tiek izmantoti vāciņi, taču maciņi, kas izgatavoti no ādas vai mākslīgās ādas, bieži tiek izvēlēti telefoniem, kurus lieto bērni, jo tieši bērniem aizsardzība, ko šie maciņi sniedz telefona ekrānam, ir ļoti noderīga un nepieciešama.

Telefona vāciņi parasti tiek izgatavoti no silikona, TPU materiāla (apvienots silikons ar stingro plastmasu) vai plastmasas. Vāciņi iekarojuši lielāku popularitāti, jo tiem pieejamas vairākas krāsu un dizainu kombinācijas – katrs var atrast vāciņu, kas viņam patiks. Telefona vāciņi nepasargā telefona ekrānu no bojājumiem, tomēr tie palīdz samazināt kritienā radīto triecienu. 

 

Silikona vāciņi

TPU materiāla vāciņi

Plastmasas vāciņi

Ir neslīdīgi* 

Ir nodilumizturīgi

Daļēji

Daļēji

Ir liela triecienizturība un triecienabsorbācija

Daļēji

*ja telefona vāciņš ir neslīdīgs, ir mazāka iespēja, ka tas izslīdēs no rokām un piedzīvos kritienu.

Mēdz gadīties, ka telefona vāciņš saskrāpē telefona aizmuguri. Lai to novērstu jāizvēlas kvalitatīvi vāciņi, kā arī var ņemt vērā šos ieteikumus:

1) pārliecinies vai vāciņš ir cieši pieguļošs un, lietojot tālruni, nekustas;

2) pirms ievieto telefonu vāciņā ar mikrošķiedras drāniņu vai mīkstu salveti notīri gan pašu telefonu, gan vāciņa iekšpusi, lai starp tiem nepaliktu kāds netīrums, kas var radīt skrāpējumus;

3) regulāri (vismaz reizi mēnesī) izņem telefonu no vāciņa un atbrīvojies vo visiem mazajiem netīrumiem, kas starp ierīci un vāciņu ir sakrājušies.

Telefona maciņš un/vai vāciņš būtu jālieto kopā ar kādu no telefona ekrāna aizsargelementiem, jo tādā veidā var garantēt lielāko drošību. Ja zini, ka Tev bieži sanāk neveiklas situācijas, vai arī telefonu lieto bērns, ir vērts uzreiz nopirkt ne tikai minētos aizsargelementus, bet arī telefona apdrošināšanu.

Tomēr, ja telefonu laicīgi nav izdevies pasargāt un to jau skar kādas problēmas, nogādā ierīci mūsu servisa centrā. Mūsu zinošie meistari veiks ierīces diagnostiku un pēc bojājumu identificēšanas ziņos par nepieciešamajiem remontdarbiem un to izmaksām. Svarīgi, ka ierīces apkope un remonts tiks veikti saskaņā ar ierīces ražotāja norādījumiem, izmantojot sertificētus instrumentus, atbilstošākās metodes, mūsdienu aparatūru un oriģinālās rezerves daļas, jo esam autorizēts servisa centrs.