Publicēts: 2024-02-09

Biežākie datora salūšanas iemesli

Mēdz teikt, ka, ja zinātu, kur jākrīt, iepriekš jau paliktu spilvenu apakšā. Varētu šķist, ka ar elektronikas ierīcēm ir gluži tāpat kā kritieniem - tās salūst pēkšņi un negaidīti. Taču tā gluži nav. Lasi rakstu, lai uzzinātu, kādi ir biežākie iemesli, kas izraisa problēmas datora veiktspējā, un izvērtē, vai nav nepieciešams savu uzticamo ierīci jau laikus aiznest pie meistara uz profilaktisku pārbaudi vai tīrīšanu. 

Kādi ir biežākie iemesli, kāpēc dators nedarbojas, kā nākas

  • Kļūdaini sistēmas reģistra faili. Katram datoram ar Windows operētājsistēmu ir arī  Windows reģistrs. Reģistrā ir vairāki faili, kas ir neatņemama sastāvdaļa netraucētai datora veiktspējai un funkcionālai darbībai. Laika gaitā daži no šiem failiem var palikt kļūdaini, atrasties nevietā vai pazust pavisam. Kad tas notiek, sistēmas reģistrs kļūst apdraudēts un programmatūras darbība tiek traucēta. Labākais veids, kā nodrošināties, ka dators “neuzkaras” pavisam, ir palaist Windows reģistra tīrīšanas programmu. Šādas programmas skenē Windows reģistru, ziņo par problēmām un pēc tam automātiski veic uzlabojumus. Ja palaid reģistra tīrīšanas programmu, taču dators joprojām nedarbojas kā nākas, vislabāk turpmāko pārbaudi un remontu uzticēt profesionālam meistaram.
  • Neorganizēti faili. Windows operētājsistēmas veic failu organizāciju veidā, kas nav ļoti intuitīvs. Būtībā operētājsistēma dekonstruē failus un ievieto tos datora atmiņā. Laika gaitā šie faili var kļūt par iemesliem biežām avārijām. Par laimi, lielisks optimizācijas risinājums ir diska defragmentēšanas programma. Lai gan tā atrašanās vieta datorā ir atšķirīga, to parasti var atrast vadības paneļa sadaļā “Sistēma un drošība”. Palaižot defragmentēšanas programmu reizi pāris mēnešos, ir iespējams izvairīties no programmatūras avārijām.
  • Kaitnieciskās programmas. Dažreiz tas ir vīruss, kas nejauši tiek palaists pēc dīvaina e-pasta atvēršanas; citreiz tā ir automātiski lejupielādēta programma no vietnes, kur nepievēršot uzmanību nosacījumiem, esi uz tiem uzklikšķinājis. Neatkarīgi no veida, kādā tavā datorā nonākt kaitnieciskā programma, nav šaubu, ka tā iznīcina datora veiktspēju. Tieši tam ir domātas drošības programmas, kas var gan brīdināt par aizdomīgām programmām, laikus novēršot to instalāciju, gan atbrīvoties no tām.
  • Pārāk mazs brīvās atmiņas apjoms. Iegādājoties jaunu datoru ar lielāku atmiņas ietilpību, sākotnēji šķiet, ka apjoms ir teju bezgalīgs. Protams, tā nav taisnība. Lai cik ietilpīga sākotnēji varētu šķist datora atmiņa, fakts, ka to var aizpildīt neticamā ātrumā, paliek nemainīgs. Vēlams laiku pa laikam pārbaudīt brīvo atmiņas apjomu sadaļā "Mans dators". Ja redzi, ka atlikušais apjoms ir neliels,  iespējams izmantot datora tīrīšanas programmu, lai atbrīvotos no nevajadzīgajiem failiem, kas lieki aizņem vietu ierīcē.
  • Pārkaršana. Datora CPU jeb centrālā procesora bloks ir aprīkots ar ventilatoru, kas paredzēts, lai ierīci regulāri atdzesētu. Dažreiz ventilators nolietojas un nedarbojas tik efektīvi, citreiz tas vienkārši nespēj turēt līdzi tam, cik ilgstoši un intensīvi tu ierīci izmanto. Labā ziņa, ka datora ventilatoru iespējams nomainīt, lai nodrošinātu, ka ierīce kalpos ilgstoši.

Kā rīkoties, ja dators slikti darbojas

Ja tavs dators kļuvis lēns, bieži “uzkaras” vai nemitīgi ziņo par traucētu programmu darbību, un tu nezini, kā šos traucēkļus novērst, uzticies profesionālam meistaram no uzticama servisa. TSC autorizēts serviss veiks ierīces diagnostiku, lai atrastu problēmu un tad efektīvi tiks ar to galā. Mūsu meistari datora remontā izmanto oriģinālās detaļas no ražotājiem, kā arī apvieno uzkrāto pieredzi ar iespējām, ko sniedz jaunākās tehnoloģijas. Izvēloties mūsu remonta servisa pakalpojumus, tiek nodrošināta precizitāte un kvalitāte, kā arī sniegta garantija. Mēģinot datoru salabot pašrocīgi, šāda garantija nepastāv. Mēs lepojamies ar  atvērtu komunikāciju, jo tu vari uzzināt aptuvenās remonta izmaksas jau iepriekš, kā arī sekot līdzi remonta gaitai.