Publicēts: 2023-02-06

Kā atrast pazaudēto ierīci?

Lai gan viedierīces ikdienā gandrīz visur tiek ņemtas līdzi, mēdz gadīties situācijas, kad tās tiek kaut kur nejauši atstātas vai sliktākajā gadījumā – kādam izdodas tās nozagt. Pazudis telefons noteikti sagādā lielas sirdssāpes, tāpēc mierīgākam prātam iesakām, kā rīkoties, ja pazaudēts telefons, un kas var palīdzēt ierīci atrast.

Kādas ierīces visbiežāk tiek nozaudētas?

Visbiežāk tiek nozaudēti viedtālruņi, lai gan gadās nozaudēt arī planšetdatorus, viedpulksteņus un bezvadu austiņas. Visbiežāk telefonus pazaudē bērni, un tā kā bērna iepriekšējās gaitas ne vienmēr ir viegli izsekot, var palīdzēt lietotnes, kas palīdz noteikt ierīces atrašanās vietu. Tomēr, lai šādas lietotnes izmantotu, telefonam jābūt ieslēgtam (tas nevar būt izlādējies).

Ko darīt, ja pazudis telefons vai kāda cita ierīce?

Lietotne, kas var palīdzēt, ja ir pazudis vai nozagts telefons, ir Find My Device. Lietotne ļauj apskatīt pazaudētās ierīces atrašanās vietu, atskaņot signālu no šīs ierīces (arī, ja ierīces skaņa ir izslēgta) un izdzēst datus no tās, lai atradējam nebūtu tiem piekļuves.

Android

Kā atrast savu pazudušo Android ierīci? Android ierīcēs funkcija Find My Device ir automātiski ieslēgta, ja ierīcei ir pievienots Google konts. Lai atrastu un bloķētu tālruni vai izdzēstu tajā esošos datus, telefonam jābūt ne tikai ieslēgtam, bet arī ar izveidotu mobilo datu vai Wi-Fi savienojumu, ar ieslēgtu atrašanās vietas noteikšanu un ar ieslēgtu jau pieminēto Google kontu. Android mājaslapā pierakstieties savā Google kontā, izvēlieties pazaudēto ierīci un aplūkojiet karti, kur tiek parādīta aptuvena telefona atrašanās vieta konkrētajā brīdī vai pēdējā zināmā tā atrašanās vieta (ja lietotnei tālruni neizdodas atrast). Pēc situācijas var izvēlēties kā rīkoties:

  • Iespējams atskaņot signālu. Tas nozīmē, ka pazaudētajā ierīcē 5 minūšu garumā maksimālā skaļumā tiks atskaņots tālruņa zvana signāls. Ja tālrunis būs pazudis kaut kur mājās, tad, izmantojot šo funkciju, to ātri un viegli būs iespējams atrast. 

  • Iespējams aizsargāt ierīci, bloķējot to ar PIN kodu, paroli vai figūru (iespējams iestatīt ekrāna bloķēšanu, ja ierīcei tāda pirms tam nav bijusi). Android piedāvā arī lielisku iespēju pievienot bloķēšanas ekrānam ziņojumu vai tālruņa numuru, kuru izmantojot atradējs varēs ar jums sazināties.

  • Iespējams dzēst ierīces datus. Šī darbība ir neatgriezeniska un datus nebūs iespējams atjaunot (ja tie nebūs saglabāti kādā platformā ārpus tālruņa). Pēc datu dzēšanas, visticamāk, viedtālruņa turpmākai lietošanai būs nepieciešama jūsu Google konta parole. 

iOS

Kā atrast pazudušo iOS ierīci? Ja esi pazaudējis Apple ierīci, izmanto Find My lietotni. Pazudušo telefonu vari meklēt no citas Apple ierīces, kurā ir jaunākā iOS versija un kurā esi pierakstījies ar to pašu Apple ID.  Tāpat nozaudētas ierīces meklēšanai var izmantot lietotni Find My kāda ģimenes locekļa telefonā, ja esat savienoti izmantojot Family Sharing, vai izmanto iCloud mājaslapu

Katrai pazudušajai iOS ierīcei iespējamas mazliet atšķirīgas funkcijas, kas ļauj to atrast. Tām visām ir iespējams apskatīt atrašanās vietu, lielākajai daļai ir iespējams arī atskaņot signālu. Atšķirībā no Android, lai pazaudēto ierīci atrastu, Apple iekārtai nav jābūt ieslēgtiem mobilajiem datiem vai izveidotam savienojumam ar Wi-Fi tīklu. Ierīcei tikai jābūt ieslēgtai (tā nevar būt izlādējusies) un Find My lietotnei ir jābūt ieslēgtai. 

  • Līdzīgi kā Android ierīcēm, arī šeit ir iespējams aizsargāt ierīci un sazināties ar tās turētāju. Šajā gadījumā jāiespējo Lost Mode (jāatzīmē, ka ierīce ir pazudusi). Ierīce tiek bloķēta ar paroli un iespējams arī ievadīt ziņu, kas parādās telefona bloķēšanas ekrānā, lai atradējs zinātu, kur to iespējams atgriezt.

  • Iespējams arī izdzēst datus no ierīces. Find My aplikācijā atrodi pazaudēto ierīci un izvēlies Erase This Device. Šajā gadījumā visi dati no ierīces tiek izdzēsti. Ja dati tiek izdzēsti no ierīces, kurā instalēta iOS 15, iPadOS 15 vai jaunāka versija, tāpat iespējams izmantot Find My lietotni, lai ierīcē atskaņotu skaņu.

 Vai Find My Device ir noderīgs vienmēr?

Kā iepriekš minēts, Find My Device lietotni gan Android, gan iOS iekārtās iespējams izmantot tikai, ja ierīces ir ieslēgtas. Ja pazudis telefons un to nespēj atrast pats (tas ir izslēgts) iespējams vērsties pie telekomunikāciju pakalpojumu sniedzējiem, kas bloķēs ierīces IMEI kodu. Tas nozīmē, ka tavu telefonu neviens cits nevarēs izmantot, un  tikai pats varēsi  to atbloķēt. Lai bloķētu telefona IMEI kodu, tev jādodas uz kādu no telekomunikāciju pakalpojumu sniedzēju centriem, līdzi ņemot personu apliecinošu dokumentu un telefona pirkšanas dokumentus (čeks, līgums), kur norādīts ierīces IMEI kods. Tikai uzrādot pirkšanas dokumentus būs iespējams nobloķēt ierīci.