Tavs viedpulkstenis noteikti ir lielisks palīgs ikdienā, vai ne? Tu vari ne tikai uzzināt pareizu laiku, bet arī izlasīt tikko atnākušo ziņu, pat ja neesi pie datora, tu vari sekot līdzi noietajam soļu skaitam, izmantot navigācijas sistēmu un klausīties mūziku bezvadu austiņās. Viss ir jauki līdz brīdim, kad pēkšņi atklājas, ka viedierīce ir izlādējusies un nav pat iespējams apskatīt, kādu stundu rāda pulkstenis. Ja tev šķiet, ka arī tava viedpulksteņa akumulators izlādējas ātrāk nekā vajadzētu, izlasi rakstu un uzzini, kā to vērst par labu.
Gudrie pulksteņi iedalās ikdienas viedpulksteņos un profesionālajos, kas domāti sportistiem. Lielākā daļa ikdienas viedpulksteņu ir izstrādāti tā, lai tie kalpotu vismaz vienu dienu. Tas parasti nozīmē 12–48 stundu lietošanas laiku, kas ir pietiekami, lai katru nakti uzliktu viedierīci lādēt un no rīta tā atkal būtu darba kārtībā. Profesionālie viedpulksteņi ir ar krietni ilgāku darbības laiku, bet jārēķinās, ka arī to cena ir augstāka, izmēri lielāki un ekrāna izšķirtspēja mazāka .
Ja vēlies viedierīci, kas var konkurēt ar standarta rokas pulksteni, tad vari izvēlēties hibrīda modeli. Hibrīdie viedpulksteņi apvieno analogā pulksteņa dizainu ar viedajām funkcijām un, pat ja pulksteņa akumulators izlādēsies, tu vienmēr varēsi apskatīt, cik ir pareizs laiks.
Atslēdz nevajadzīgus paziņojumus. Katrs paziņojums, kuru saņem savā viedpulkstenī, tērē akumulatora enerģiju. Tāpēc loģiski, ka jo vairāk paziņojumu dienas laikā saņem, jo ātrāk pulkstenis izlādējas. Veic aplikāciju auditu un izlem, vai tev tiešām ir nepieciešams no tām visām saņemt paziņojumus. E-pasti noteikti ir svarīgi, taču, ja uz tavu elektroniskā pasta adresi nāk daudz reklāmas piedāvājumu, būtu vērts veltīt kādu stundu, lai no visa liekā atrakstītos. Ikdiena bez uzbāzīgām reklāmām un ziņām ne tikai paildzinās viedpulksteņa akumulatora laiku, bet arī labvēlīgi ietekmēs tavu pašsajūtu.
Samazini ekrāna spilgtumu. Viedpulksteņu ekrāni kļūst arvien funkcionālāki, taču, jo spilgtāki tie ir, jo ātrāk iztērē akumulatoru. Lielāks ekrāna spilgtuma līmenis ir noderīgs tiešos saules staros, taču iekštelpās vislabāk strādās aptumšots displejs. Ja pulkstenim ir gaismas sensors, vari iestatīt, lai tas automātiski pielāgotu ekrāna spilgtumu, pamatojoties uz apkārt valdošo apgaismojumu.
Izslēdz balss asistentu un citas funkcijas. Balss asistents ir populāra viedpulksteņa funkcija, jo ļauj izmantot ierīci pat nepieskaroties ekrānam, vien sniedzot mutiskus norādījumus. Tomēr, lai balss asistents pilnvērtīgi darbotos, tam visu laiku ir jāklausās, kas notiek apkārt”. Nemaz nerunājot par bažām saistībā ar privātumu, tādā veidā pulksteņa akumulators iztērējas daudz ātrāk. Daudzi viedpulksteņu modeļi ļauj ieslēgt balss asistenta funkciju, nospiežot pogu. Tas ļaus tev dot balss komandas vajadzības brīžos, bet nelietderīgi neizlādēs viedpulksteni pārējā laikā. Tāpat vari ierobežot tādu funkciju kā pulsa mērīšana – tā vietā, lai viedpulkstenis to veiktu nepārtraukti, vari iestatīt, ka pulsa mērījumi tiek veikti ik pēc 10 vai 15 minūtēm.
Maini displeja iestatījumus. Viedpulksteņi piedāvā dažādus displeja iestatījumu un daudzi no tiem ir ļoti interaktīvi. Lai arī vienmēr ieslēgts pulksteņa ekrāns, kas nemitīgi ar tevi komunicē, var šķist noderīgs, rēķinies, ka tas arī patērēs ievērojami vairāk enerģijas. Izvēlies displeja formātu ar minimālu informācijas daudzumu, kas automātiski pēc laika izslēdzas.
Izmanto enerģijas taupīšanas režīmu. Dažiem viedpulksteņiem ir enerģijas taupīšanas režīms, kas automātiski optimizē iestatījumus, lai patērētu mazāk enerģijas. Tā ieslēgšana var ievērojami paildzināt akumulatora darbības laiku. Tomēr ir jāņem vērā, ka šis režīms var izslēgt daudzas viedierīces funkcijas. Tāpēc izmēģini šo režīmu iepriekš, lai nejauši nepalaistu garām svarīgu ziņu.
Izvērtē mobilā tīkla pieslēguma nepieciešamību. Ja esi pieslēdzis MultiSIM (eSIM) pakalpojumu, izvērtē vai tiešām pulkstenim nepieciešams būt pieslēgtam mobilajam tīklam nepārtraukti. Lietojot pulksteni ikdienā, ja datu savienojumam ar telefonu izmantosi Bluetooth, nevis mobilos datus, akumulatora darbības laiks būs ievērojami ilgāks. MultiSIM mobilo datu pieslēgumu izmanto tikai tad, kad tas tiešām ir nepieciešams, proti, kad tavs telefons ir izlādējies vai nav pieejams.
Ja akumulators ātri izlādējas, uzlāde prasa pārāk ilgu laiku, vai daļa funkciju vispār nedarbojas, tad, lai salabotu viedpulksteni, nav jādodas pie pulksteņmeistara, bet gan pie mums, uz TSC autorizēto servisa centru. Mūsu pieredzējušie un zinošie servisa meistari varēs diagnosticēt ierīces problēmu un veikt remontu, izmantojot oriģinālās ražotāja detaļas, lai tu varētu turpināt izmantot savu viedpulksteni bez problēmām.