Publicēts: 2023-12-14

Kāpēc remontēt veco ierīci ir izdevīgāk?

Kad vecais telefons vai uzticamais portatīvais dators vairs nedarbojas kā nākas, pirmā doma bieži ir, ka laiks iegādāties jaunu. Taču tas ne vienmēr būs izdevīgākais variants. Par to, kāpēc elektronikas ierīču remonts var būt prātīgākais risinājums, uzzini rakstā! 

Kāpēc ir labāk remontēt elektronikas ierīces nevis uzreiz pirkt jaunas

  • Mazāka ietekme uz apkārtējo vidi. Elektronikas ierīces sastāv  no daudz un dažādām detaļām: plastmasas korpusa, metāla plāksnes un LCD, LED vai OLED ekrāna. Šo ierīču izgatavošana un ražošana ne vienmēr notiek videi draudzīgākajā veidā. Izvēloties veikt salūzušas ierīces remontu, nevis uzreiz aizstāt to ar jaunu, tu palīdzi samazināt pieprasījumu, kas attiecīgi samazina nozares radīto CO2 pēdas nospiedumu. 

  • Finansiāls ietaupījums. Dārgas elektronikas ierīces vienmēr būs izdevīgāk saremontēt, nekā iegādāties pilnīgi jaunas. Tāpat ierīces remonts pagarina tās darbības laiku, jo savu laiku nokalpojušās detaļas tiek aizstātas ar jaunām.  

  • Lielāka iespējamība, ka saglabāsies tava informācija un dati. Tavs telefons un dators glabā lielu daudzumu informācijas: dokumentus, fotogrāfijas, ekrānšāviņus, video un citus datus. Ja ierīce ir salūzusi, tu nevarēsi visus datus pārnest uz jauno modeli. Savukārt izvēloties vecās ierīces remontu, šo informāciju tomēr var būt iespējams saglabāt, tāpat kā visus personalizētos iestatījumus, aplikācijas un citus datus.

  • Netiek radīti jauni elektronikas atkritumi. Nemitīgi augošais atkritumu daudzums ir liela globāla problēma. Vai tu vienmēr ievieto savu veco, salūzušo elektronikas ierīci speciali tam paredzētā konteinerā vai izmet kopējā atkritumu tvertnē? Ja vecā ierīce tiek saremontēta, tu neradi papildus atkritumus, turklat TSC autorizēts servissparūpējas par to, lai remonta laika radītie elektronikas atkritumi tiktu utilizēti atbilstoši standartiem, neradot vides piesārņojumu. 

  • Tu atbalsti vietējos uzņēmējus. Dodoties uz servisa centru un uzticot salūzušās ierīces remontu profesionālam meistaram, tu atbalsti vietējo uzņēmumu, kas veicina valsts ekonomisko attīstību. 

Kāpēc vērts veikt salūzušās ierīces diagnostiku?

Kad saplīsis telefons vai nedarbojas dators, mēs bieži mēdzam automātiski pieņemt, ka ierīci nav iespējams salabot vai arī tas ir pārāk dārgi. Taču visprātīgākais risinājums ir nodot ierīci servisa centrā uz diagnostiku. Svarīgi atcerēties, ka servisa centros strādā pieredzējuši un profesionāli meistari, kuriem ir zināšanas un pieredze, lai atklātu bojājumus un tos novērstu. Bojājumus, kas tev var šķist nesaremontējams, meistaram var prasīt dažas darba stundas, pirms ierīce atkal ir lietošanas kārtībā. 

Autorizēti servisi izmanto arī ražotāju diagnostikas programmas un inventāru, kas palīdz precīzi noteikt problēmas cēloni un pie reizes veic arī pārējo funkciju pārbaudi. Diagnostikas laikā meistari var atklāt vēl kādus traucējumus ierīces darbībā, kas saistīti, piemēram, ar programmatūru. Iespējams, tu nemaz nebiji pamanījis, ka ierīcei ir vairākas problēmas, savukārt meistars diagnostikas laikā spēs šos taucējumus identificēt. 

Kam uzticēt elektronikas remontu

Izvēlies uzticamu servisu ar profesionāliem meistariem, kas remontā izmanto oriģinālās detaļas no ražotājiem. TSC autorizēts servisa centrs atradīs problēmas cēloni un aprēķinās remonta izmaksas. Savukārt remontu veiks ražotāju apmācīti meistari, kuri pārzina iekārtu specifiku, nodrošinot, ka tava ierīce pēc remonta darbosies kā nākas.