Publicēts: 2023-10-31

Slikti sakari – vainīgs mikrofons vai netīrs

Sajūta, kad nedzirdi savu sarunu biedru, runājot pa telefonu, vai arī nepārtraukti nākas atkārtot sakāmo, jo nedzird tevi, ir, mazākais, kaitinoša. Sliktākajā gadījumā šī problēma var pat var novest pie sabojātām attiecībām, jo otram šķiet, ka vienkārši negribi ar viņu runāt un meklē aizbildinājumus. Komunikācijas problēmas mēdz radīt ne tikai Merkura retrogrāds, bet arī telefona mikrofona bojājumi. Uzzini, kā pārbaudīt vai telefona mikrofons strādā, un kāpēc ir ieteicama telefona mikrofona tīrīšana.

Kas izraisa sliktu skaņas kvalitāti telefonā

Mobilajos tālruņos tiek izmantoti mazi, daudzvirzienu elektreta kondensatora mikrofoni, kas ievietoti ne tajos labākajos korpusos vai MEMS mikrofonos. Šie mikrofoni ir paredzēti darbam ar ļoti mazu jaudu un labi iekļaujas mobilā tālruņa uzbūves shēmā. Kā jau nosaukums norāda, daudzvirzienu mikrofoni spēj vienlīdz labi uztvert skaņu no dažādiem virzieniem. Tas darbojas teicami, ja vienīgā skaņa ir tava balss. Tomēr, kad mikrofonam interesantākas sāk šķist apkārtējās skaņas, piemēram, spēcīgs vējš vai skaļa mūzika fonā, kas nāk no cita virziena, tava balss vairs nav tik labi dzirdama. 

Nozīme ir arī tam, cik tālu tu esi no telefona mikrofona. Viedtālruņu uzbūve paredz, ka skaņas avots atradīsies noteiktā attālumā no mikrofona. Piemēram, kad telefons ir klausules režīmā, ir paredzēts, ka tālrunis tiks turēts pie auss. Kad tas ir brīvroku režīmā, mikrofons uztvers skaņu, kas ir aptuveni 25 centimetru attālumā no skaļruņa. Ja esi pārāk tālu no telefona, vai arī turi to pārāk zemu, tas noteikti ietekmēs to, cik labi tevi varēs dzirdēt.

Līdzīgs princips ir arī runātāja balss frekvenci – mobilie telefoni ir radīti tā, lai vislabāk uztvertu normālu cilvēka balss frekvenci un normālu balss diapazonu. Ja brīdī, kad tev lūgs sakāmo atkārot, jo tevi nevar labi dzirdēt, sāksi runāt izteikti skaļi un spalgi vai pazemināsi balss tembru, tas dzirdamību tikai pasliktinās.

Kaut arī mazais daudzvirzienu mikrofona izmērs ierobežo mobilā tālruņa audio kvalitāti, pastāv arī iespēja, ka vaina ir nevis pašā mikrofonā, bet putekļu vai citu netīrumu uzkrāšanās bloķē audio uztveri. Daudzi domā, ka, tā kā telefona mikrofons ir salīdzinoši tālu no mutes, tas nav jātīra. Tomēr tālruņa mikrofons ir ļoti svarīgs, lai dzirdētu tevi un arī tu varētu saprast sarunu biedru līnijas otrā galā. Ja mikrofons nav tīrs, tajā sakrājušies netīrumi vai putekļi, zvana kvalitāte būs slikta.

Kā pārbaudīt telefona mikrofonu

  1. Noņem visu, kas pievienots austiņu ligzdai, kā arī visu, kas sedz tālruņa korpusu. Pārliecinies, ka nekas nebloķē mikrofona atveri, piemēram, telefona maciņš vai uzlīme.
  2. Pārbaudi vai tālruņa audio netiek novirzīts uz citu ierīci, ja izmanto Bluetooth, lai savienotu mobilo telefonu ar bezvadu austiņām vai bezvadu skaļruni. Ja tālrunis ir savienots ar citu ierīci, izmantojot Bluetooth, audio var gluži vienkārši tikts atskaņot caur citu ierīci, tāpēc šķiet, ka sakaru kvalitāte ir traucēta.
  3. Atver lietotni Balss ierakstītājs un ieraksti savu balsi. Svarīgi ir turēt telefonu optimālā attālumā, runāt normālā balsī un vēlams, lai ieraksta brīdī nebūtu fona trokšņu. Noklausoties ierakstu būs skaidrs, vai telefona mikrofonam ir problēmas ar skaņas uztveršanu.
  4. Izmanto balss komandas iespējas telefonā. Ja telefons komandu nespēj uztvert, tad ir ieteicams doties uz remonta darbnīcu.
  5. Iespējams viedtālrunī lejupielādēt speciālu aplikāciju, kas paredzēta tieši mikrofona pārbaudei.
  6. Rūpīgi aplūko mikrofona izeju no ārpuses – vai tajā nav uzkrājušies putekļi, smiltis vai citi netīrumi, kas ietekmē sakaru kvalitāti. Mikrofona izeja ir atrodama telefona apakšā, blakus lādētāja izejai.

Kā rīkoties, ja ir problēmas ar telefona skaņu

Ja, veicot mikrofona pārbaudi, secini, ka skaņas uztvere ir traucēta, vai arī mikrofona izejā sakrājušies netīrumi, vislabāk ir telefona tīrīšanu un remontu uzticēt pieredzējušam speciālistam. Mūsu autorizētā servisa speciālisti ir gatavi iedvest tava telefona mikrofonam otru elpu, izmantojot tikai oriģinālās detaļas no ražotājiem. Piesaki remontu un mēs palīdzēsim atjaunot sakaru kvalitāti.