Publicēts: 2023-06-29

TSC eksperti: kā pagarināt ierīces mūžu?

Vēlies, lai iekārta būtu Tev līdzās visos piedzīvojumos un nepienāktu brīdis, kad jādodas uz servisa centru? Esam apkopojuši speciālistu padomus, ko iesakām ņemt vērā, lai iekārtas kalpotu ilgāk. Lasi tālāk un uzzini gan darbības, kas jāveic, gan tās, no kuru veikšanas ieteicams izvairīties!

Kā rīkoties?

TSC kvalitātes kontrolieris Lauris ikvienam ierīces lietotājam iesaka: 

  1. Tīrīt lādēšanas ligzdu un audio kanālu. To apkope jāveic regulāri. Ja lādēšanas ligzda ir netīra, tālruņa uzlāde var nenotikt, savukārt, ja mikrofona caurums uzkrājis putekļus un netīrumus, ierīcei pievienotās austiņas var neskanēt. Lai veiktu šo caurumu tīrīšanu, izslēdz ierīci un veic tīrīšanu, izmantojot neasus priekšmetus, piemēram, zobu birsti, vates kociņus, mīksta auduma dvielīšus. Tāpat vari arī izmantot gaisa padevi (piemēram, fēnu), tomēr atceries, ka visām lietām, ko izmanto jābūt sausām, jo ūdens ierīcei var radīt bojājumus. 

  2. Lietot oriģinālos lādētājus un bojātos lādēšanas vadus utilizēt. Ieteicams izmantot oriģinālos lādētājus, jo citu lādētāju spriegums var atšķirties no ražotāja ieteiktā. Izmantojot neoriģinālo lādētāju, ierīces akumulators var saskarties ar pārāk augstu sprieguma līmeni, kas var ietekmēt ne tikai akumulatoru, bet arī ierīces darbību vispārīgi. Bojātos lādēšanas vadus nebūtu vēlams izmantot, jo tie var izraisīt ugunsgrēku, elektriskās strāvas triecienu, traumas vai ierīces bojājumus.

  3. Uzstādīt DNS ugunsmūri (CERT.lv veidoto). Tas ir bezmaksas rīks, kas pasargā gan individuālus lietotājus, gan organizācijas no kiberapdraudējumiem (tādiem kā viltus banku lapas, krāpnieciskas tirdzniecības platformas, vīrusus izplatošas vietnes). Lai iestatītu DNS ugunsmūri, dodies uz DNS ugunsmūra mājaslapu, kur zem instrukciju sadaļas vari atrast, kā to iestatīt Windows 11, Windows 10, Windows 7, MacOS, Andriod un iOS ierīcēm.

TSC elektronikas tehniķis Elvis iesaka neaizmirst par atjauninājumiem. Tiem vienmēr jāseko līdzi un, kad parādās jauni, tie jāinstalē. Programmatūras atjauninājumi nodrošina jaunu un uzlabotu funkcionalitāti, vienlaikus novēršot esošās problēmas, piemēram, kļūdas un darbības traucējumus.

Diāna, būdama TSC koordinatore, iesaka vienmēr parūpēties par savu datu dublējumkopiju mākonī vai pārlikt tos datorā. Viņas pieredzē bieži vien nākas saskarties ar situācijām, kad klienta dati pazūd, jo ierīce ir saplīsusi, bet dati nav saglabāti. Saglabāt savus datus iespējams tādās platformās kā iCloud, Google Drive, DropBox, OneDrive un citās. 

Kā NErīkoties?

Tāpat kā ir lietas, ko ieteicams darīt, ir arī tādas, no kurām būtu jācenšas izvairīties, lai iekārta kalpotu pēc iespējas ilgāk. TSC kvalitātes kontrolieris Lauris iesaka:

  1. Pasargāt ierīci no saskares ar šķidrumiem. Mitrums ir lielisks elektrības vadītājs, tāpēc tas var sabojāt ierīces jutīgos komponentus. Šķidrums var arī izraisīt koroziju un īssavienojumu iekšējos vados, kas var radīt nopietnus elektronikas bojājumus. 

  2. Nelejupielādēt programmas no aizdomīgām mājaslapām. Programmas no nezināmiem avotiem var nebūt pienācīgi pārbaudītas attiecībā uz drošības ievainojamībām. Tas nozīmē, ka tās var saturēt ļaunprātīgu programmatūru vai citu kaitīgu programmatūru, kas var sabojāt ierīci vai nozagt lietotāja datus.

  3. Nekratīt tālruni. Nav ieteicams piestiprināt tālruni pie motocikliem ar lielas jaudas vai liela tilpuma dzinējiem, jo tie rada vibrāciju amplitūdu noteiktos frekvenču diapazonos. Tālruņa pakļaušana šāda veida vibrācijām, var pasliktināt tālruņa kameras darbību. 

Savukārt, Jānis, būdams TSC tehniķis, iesaka nenēsāt telefonu bikšu aizmugurējā kabatā. Tomēr, ja nav cita varianta, kā telefonu tomēr ielikt kabatā, tad atceries to izņemt no kabatas pirms apsēšanās, citādi tas laika gaitā deformējas. Tāpat tālruni nevajadzētu pakļaut kritiskām temperatūrām (tam nav piemērots ne pārāk karsts laiks, ne pārāk auksts).

Ja tālruni jau skar kādas problēmas, nemēģini tikt galā ar šīm problēmām pats, bet nogādā ierīci servisa centrā, lai to apskatītu profesionāļi. Kad ierīci nogādāsi pie mums, veiksim tai diagnostiku un pēc bojājumu apmēra noskaidrošanas ziņosim, kādas darbības remonta procesā tiks veiktas un cik tas varētu izmaksāt. Svarīgi, ka ierīces apkope un remonts tiks veikti saskaņā ar ierīces ražotāja norādījumiem, izmantojot sertificētus instrumentus, atbilstošākās metodes, mūsdienu aparatūru un, protams, arī oriģinālās rezerves daļas, jo esam autorizēts servisa centrs.