Publicēts: 2024-04-26

7 iemesli, kāpēc telefons lēni lādējas

Īsti nav atšķirības vai atstāji viedtālruni mājās vai arī izņēmi no kabatas un atklāji, ka tas jau atkal ir izlādējies – abos gadījumos tu nevari to izmantot. Taču vēl sliktāka ir situācija, kad telefonam vajadzīga teju vesela mūžība, lai uzlādētu akumulatoru. Par to, kas varētu būt pie vainas lēnai uzlādei, un kā to iespējams risināt, uzzini rakstā!

7 iemesli, kāpēc telefona uzlāde aizņem ilgāku laiku:

 1. Bojāti tālruņa uzlādes kabeļi vai adapteris. Ja tālruņa uzlādes kabeļi vai adapteris ir bojāts vai to spraudņos un ligzdās ir iekļuvuši svešķermeņi, piemēram, smiltis un putekļi, tas var ietekmēt uzlādes strāvas stiprumu un spriegumu, kā rezultātā uzlādes process palēnināsies. 

 2. Pārāk daudz aktīvu lietotņu. Ja viedtālrunī ir instalētas un fonā darbojas pārāk daudz lietotnes, kas nemitīgi patērē akumulatora enerģiju, telefons ātrāk izlādēsies un arī tā uzlāde prasīs ilgāku laiku. 

 3. Akumulatora stāvoklis. Laika gaitā tālruņa akumulators nolietojas un neizbēgamu fizikālu procesu dēļ samazinās tā ietilpība jeb kapacitāte. Līdz ar to biežāk vari nonākt situācijā, kad akumulators jau atkal ir izlādējies.

 4. Vides faktori. Arī temperatūra var ietekmēt tālruņa uzlādes ātrumu. Ja telpās ir pārāk karsts vai auksts, vai pati ierīce pārmērīgi sakarst, piemēram, no tiešiem saules stariem, tas var palēnināt uzlādes procesu.

 5. Viedtālruņa lietošana uzlādes laikā. Ja aktīvi izmanto tālruni uzlādes laikā, tas var palēnināt uzlādes procesu, jo tālrunis turpina izmantot akumulatora enerģiju.

 6. Uzlāde ar nepareizu lādētāju. Ja neizmanto ierīces oriģinālo lādētāju, iespējams, tas nenodrošina optimālo spriegumu un strāvas stiprumu, kas nepieciešams tālruņa ātrai uzlādei. 

 7. Programmatūras atjauninājumi. Regulāri pārliecinies, ka izmanto jaunāko programmatūras versiju. Ar atjauninājumu palīdzību viedierīcēs tiek labotas dažādas programmatūras kļūdas un uzlabota iekārtas veiktspēja, un dažkārt iespējams arī risinātas kādas uzlādes algoritma problēmas.

Vai lēna uzlāde kaitē telefona akumulatoram?

Lēna uzlāde ne vienmēr slikti ietekmē ierīces akumulatoru. Tomēr, izmantojot lādētāju, kas nav pietiekami jaudīgs vai saderīgs ar tavu viedtālruni, rēķinies, ka uzlāde aizņems krietni ilgāku laiku, un, ja uzlāde periodiski pārtrūkst vai uzlādes strāva ir maza, tad pilnībā uzlādētu akumulatoru vari arī nesagaidīt. 

Ir svarīgi izmantot atbilstoša ražotāja lādētāju, lai nodrošinātu, ka telefons vienmēr pilnībā uzlādējas un ir labā darba kārtībā. 

Kā paātrināt viedtālruņa uzlādes laiku?

 • Izmanto ātro lādētāju. Pārbaudi uz pašreizējā adaptera norādīto spriegumu un uzlādes strāvu (ampērus) vai atbalsīto uzlādes režīmu (ātrā vai ļoti ātrā uzlāde). Ja šie parametri ir mazāki par to, ko spēj veikt pati iekārta, apsver iespēju iegādāties lādētāju ar lielāku jaudu, lai paātrinātu ierīces uzlādes procesu.

 • Aizver visas lietotnes. Uzlādes laikā aizverot visas fonā darbojošās lietotnes un procesus, samazināsies tālruņa akumulatora noslodze, kas var palīdzēt ierīcei ātrāk uzlādēties.

 • Izmanto sienas kontaktligzdu. Viedtālruņa uzlādei izmanto adapteri un sienas kontaktligzdu, nevis klēpjdatora USB portu, lai nodrošinātu, ka iekārta uzlādējas ar maksimālo jaudu.

 • Izvairies no tālruņa lietošanas uzlādes laikā. Tālruņa lietošana uzlādes laikā var palēnināt uzlādes procesu, jo tālrunis turpina izmantot akumulatora enerģiju Tāpēc, ja esi nonācis situācijā, kad svarīgi iekārtu ātri uzlādēt, uzlādes laikā neizmanto telefonu spēlītēm vai lai skatītos video.

 • Uzlādē tālruni vēsā, sausā vietā. Novieto tālruni vēsā, sausā vietā uzlādes laikā, lai izvairītos no ierīces pārkaršanas, kas var kavēt uzlādes procesu.

 • Nomaini telefona akumulatoru. Ja tavs telefons ir vecāks par 2- 3 gadiem, akumulatora nomaiņa uz jaunu var ievērojami palielināt tā darbības laiku un neplānota uzlāde var būt nepieciešama retāk.

Kā rīkoties, ja nevari atrast iemeslu, kāpēc telefons uzlāde aizņem pārāk ilgu laiku

Ja uzlādē viedtālruni ar saderīga ražotāja lādētāju, laikus veic programmatūras atjauninājumus un izmanto sienas kontaktligzdu, bet uzlāde tāpat notiek ar gliemeža ātrumu, ir vērts meklēt profesionāļu palīdzību. Pie mums, TSC autorizētajā servisā, tiek izmantotas ražotāju oficiālās diagnostikas iekārtas un programmatūra, kas ļauj precīzi noteikt problēmu, kuru mūsu pieredzējušie un prasmīgie meistari varēs novērst.