Publicēts: 2023-08-31

Kāpēc jāizmanto ierīču oriģinālie lādētāji?

Mājās tik daudz ierīču un katrai no tām savs lādētājs. Vai esi bijis situācijā, kad lādētājus sajauc uz izmanto kādu citu? Tie visi var šķist vienādi, tomēr tiem ir mazas, bet būtiskas atšķirības. Tieši tāpēc svarīgi izvēlēties ierīcei atbilstošo lādētāju, lai nenodarītu tai pāri. 

Kā darbojas lādētājs?

Katram lādētājam ir sava jauda. Tā tiek mērīta vatos (W), kas norāda cik daudz enerģijas lādētājs var vienlaicīgi piegādāt tālrunim. Dažādām ierīcēm ir dažādu izmēru akumulatori, kas ir iemesls kāpēc planšetdatoriem un klēpjdatoriem ar lielākiem akumulatoriem ir lādētāji ar lielāku jaudu nekā mazākām ierīcēm, piemēram, tālruņiem.

Tas, cik ātri ierīces akumulators uzlādējas, ir atkarīgs gan no lādētāja pievadītā vatu daudzuma, gan no maksimālā vatu skaita, ko var uzņemt ierīce (dažādām ierīcēm šis lielums ir atšķirīgs).

Vai ierīces uzlādei var izmantot jebkuru lādētāju? 

Tā kā ierīču lādētāji ir dažādi un arī tālruņu akumulatori nevar uzņemt vienādu vatu skaitu, ir nozīme tam, kāds lādētājs tiek izmantots. Vislabākajā variantā ieteicams izmantot oriģinālo lādētāju, jo ražotājs to ir izveidojis tā, lai tas atbilstu konkrētajai ierīcei.

Tomēr, ja nākas izvēlēties citu lādētāju, liela nozīme jāpievērš lādētāja jaudai (vatos). Sākotnēji nepieciešams sava tālruņa specifikācijas dokumentos atrast informāciju cik jaudīgs lādētājs ierīcei nepieciešams. Kad tas izdarīts var meklēt lādētāju - vislabākais variants būtu izvēlēties lādētāju ar tādu jaudu, kas atbilst oriģinālajam lādētājam.

Kādi ir riski, lādējot ierīci ar neoriģināliem lādētājiem?

  • Akumulatora pārslodze. Lai gan jaunākajām ierīcēm drīkst pievienot arī jaudīgāku lādētāju, tas var negatīvi ietekmēt ierīces akumulatoru. Tāpat jāņem vērā, ka jaudīgāks lādētājs nenozīmē ātrāku uzlādi, jo telefons uzņems tikai tik daudz enerģijas, cik atļauj tā akumulators. Piemēram, ja tālrunim, kuram atbilst 25W lādētājs, tiks pievienots lādētājs ar 45W jaudu, uzlāde notiks ar 25W jaudu, jo tālrunis vairāk nespēj uzņemt. 

  • Akumulatora veiktspējas samazināšanās. Ilgstoši lietojot lādētājus ar tālrunim neatbilstošu jaudu, akumulators sāk straujāk izlādēties un tā darbības laiks samazinās. Tas īpaši saistīts ar pārāk vāja lādētāja izmantošanu. Ja tālrunim, kuram atbilst 25W lādētājs, tiks pievienots lādētājs ar 15W jaudu, uzlāde notiks ļoti lēni vai nenotiks vispār un arī šajā procesā iekārtai tiks radītas problēmas. 

  • Adaptera un ierīces pārkaršana. Neatbilstoša lādētāja izmantošana var izraisīt turpmākas veiktspējas problēmas un ierīces akumulatora un citu komponentu sabojāšanos.

Būtiski ir neizmantot arī lādētāju, kuram ir redzami ārēji bojājumi, piemēram, tajā ir plaisa un iekšējie vadi ir bojāti. Šādā gadījumā ieteicams iegādāties jaunu lādētāju.

Ja apdomā jauna lādētāja iegādi, vislabāk vērsties autorizētā servisa centā vai pie oficiāla izplatītāja un iegādāties oriģinālo ierīces lādētāju. 

Kādi ir ieguvumi, lietojot oriģinālo lādētāju?

Iegādājoties un izmantojot oriģinālo lādētāju ir vairāki ieguvumi.

  • Drošība. Oriģinālais lādētājs ir ražotāja pārbaudīts un ir droši lietot to kopā ar konkrēto ierīci, tādā veidā to arī pasargājot;

  • Izturība. Lādētājs ir izveidots izturīgs, attiecīgi nebūs jāveic tā nomaiņa reizi 3 mēnešos kā var gadīties ar neoriģinālo lādētāju;

  • Ilgāks akumulatora dzīves ilgums. Tā kā oriģinālais lādētājs ir drošāks, izturīgāks un nodrošina tālruņa akumulatoram atbilstošo jaudu, tas nedara tam pāri, attiecīgi darbojas daudz ilgāk nekā tad, ja tiktu izmantots cits lādētājs;

  • Garantija. Oriģinālais lādētājs tālrunim neradīs bojājumus, tomēr neoriģinālais lādētājs tādus var radīt - šie bojājumi netiks laboti garantijas remonta ietvaros.

Iegādājoties neoriģinālu ražotāju lādētāju iesakām pievērs uzmanību arī CE marķējumam, tas apliecinās minimālās drošības prasības. Mūsu  praksē esam saskārušies, ka neoriģināli lādētāji neatbilst uz kastītes norādītajai specifikācijai, esam redzējuši gan sakusušas ierīces, gan uzklausījuši klientu sūdzības, kuri saņēmuši elektrības triecienus, kā arī redzējuši situācijas, kad nekvalitatīva lādētāja dēļ ir izcēlies ugunsgrēks. Tādēļ, iegādājoties jaunu lādētāju, ir jāpievērš uzmanība drošības marķējumiem. Vislabāk lādētājus iegādāties pie pārbaudītiem pārdevējiem, kas, izvēloties preces savam sortimentam, izvērtē arī to atbilstību un kvalitāti.

Vislabāk ir izmantot oriģinālo lādētāju! Ierīce un tās lādētājs tika izstrādāti kopā un testēti kopā, tāpēc tie optimāli darbojas kopā. Tomēr, ja rodas kādas problēmas un ierīces uzlāde nenotiek vai tā akumulatora kapacitāte ir ievērojami samazinājusies, nes savu ierīci pie mums uz servisu vai piesaki remontu attālināti un sūti ierīci pie mums ar pakomāta starpniecību! Kad telefons ar bojāto akumulatoru nokļūs pie mums, veiksim tam diagnostiku un pēc bojājumu apmēra noskaidrošanas ziņosim, kādas darbības remonta procesā veiksim un cik tas varētu izmaksāt. Svarīgi, ka akumulatora nomaiņa, tāpat kā jebkura cita apkope un remontdarbi, tiks veikti saskaņā ar ierīces ražotāja norādījumiem, izmantojot sertificētus instrumentus, atbilstošākās metodes, mūsdienu aparatūru un, protams, arī oriģinālās rezerves daļas, jo esam populārāko viedierīču ražotāju autorizēts servisa centrs.