Publicēts: 2023-03-15

Kā pareizi nodot iekārtu remontā?

Ir situācijas, kad ierīces remonts mēdz būt neizbēgams. Vienalga, vai tas tiek veikts garantijas ietvaros, vai izdevumi jāsedz pašam, nododot ierīci remontā jāievēro konkrēti nosacījumi, no kuriem galvenais – jāatslēdz Find My Device lietotne.

Kāpēc, nododot ierīci remontā, jāatslēdz Find My Device lietotne?

Lai gan kopumā Find My Device piedāvātās funkcijas ir ļoti noderīgas, nogādājot ierīci uz remontu, tā būtu jāatslēdz, tāpat kā citas lietotnes, piemēram, Family Link. Ja šīs lietotnes netiek izslēgtas, tas apgrūtina iekārtu diagnostiku un paildzina remona laiku. 

Visa pamatā ir tas, ka katrai ierīcei ir unikāls ierīces ID, t. i., sērijas numurs, kas ir ierakstīts tās Secure Enclave vai iekšējā plāksnē izgatavošanas brīdī. To nevar mainīt, un tas ir reģistrēts datubāzē. Pēc aktivizēšanas konkrētā Apple ierīce tiek sasaistīta ar noteikto Apple kontu un Apple-ID. Līdzīgi ir arī ar Andriod ierīcēm.

Tas nozīmē, ka, mainot konkrētas detaļas, tās ir saistītas ar pašu ierīci un arī ar konkrētajiem datiem, kas tajā ievadīti. Pirms ierīces iesniegšanas remontā nepieciešams izrakstīties no Find My Device lietotnes. Izrakstīšanās no pakalpojuma Find My Device arī ļauj veikt pilnvērtīgus diagnostikas testus, lai pārbaudītu iekārtu, kā arī gala pārbaudi un kvalitātes kontroli.  

Attiecīgi Find My Device lietotne, iesniedzot iekārtu remontā, ir jāatslēdz, lai meistariem ir iespējams piekļūt ierīcei un pilnvērtīgi veikt tās remontu. Turklāt, tā ir arī ražotāja drošības prasība, jo šādi ražotājs pārliecinās, vai persona, kura nodod iekārtu remontā ir patiesais iekārtas īpašnieks.  Svarīgi, ka izdzēšot Find My Device lietotni, tā tāpat darbojas, tāpēc būtiski ir to atslēgt pareizi. (Instrukcija sagatavota 23.02.2023., kad android jaunākā versija bija 13.0)

Kā atslēgt Find My Device Android 13.0 ierīcē? 

(Instrukcija sagatavota 23.02.2023., kad Android jaunākā versija ir 13.0)

 1. Atver iestatījumus;

 2. Tin uz leju un izvēlies Biometrijas dati un drošība;

 3. Izvēlies Citi drošības iestatījumi;

 4. Ierīces administratora programmas;

 5. Izslēdz funkciju Atrast ierīci.

Kā atslēgt Find My Device iOS 16.3. ierīcē?

(Instrukcija sagatavota 23.02.2023., kad iOS jaunākā versija ir 16.3.)

Find My iespējams atslēgt gan iekārtā, gan iCloud. Lai atslēgtu Find My no iPhone vai iPad:

 1. Iekārtā atver Settings;

 2. Tad dodies uz Apple ID, iCloud; 

 3. Izvēnē izvēlies opciju Find My, Find My iPhone;

 4. Atslēdz šo funkciju (lai to izdarītu būs nepieciešams ievadīt Apple ID paroli). 

Atslēdz Find my device no citas iOS ierīces

Find my Device var atslēgt arī citā iOS ierīcē, kas ir piesaistīta pie tā paša Apple ID konta. Lai atslēgtu Find My, sākumā izslēdz ierīci, un, izmantojot citu ierīci, iPhone vai iPad iekārtā:

 1. Atver lietotni Find My;

 2. Izvēlies sadaļu Devices;

 3. Izvēlies iekārtu;

 4. Remove This Device (lai to izdarītu, būs nepieciešams ievadīt Apple ID paroli).

Atslēdz Find my device, izmantojot iCloud mājaslapu

Lai atslēgtu Find My lietotni no iCloud, sākumā izslēdz ierīci, un, izmantojot kādu citu ierīci, internetā dodies uz iCloud mājaslapu un ielogojies. 

 1. Izvēlies Find My iPhone;

 2. All Devices;

 3. Tad pie attiecīgās ierīces labajā pusē nospied krustiņu jeb Remove.

Ko vēl ievērot pirms ierīce tiek nogādāta remontā?

Ja ierīcē ir saglabāta svarīga privātā informācija (attēli, kontakti, dokumenti), tad pirms remonta tā noteikti ir jāsaglabā ārpus telefona, jo ierīcei veikt diagnostiku var tikai tad, kad ir iestatīti rūpnieciskie uzstādījumi. Rūpnieciskie uzstādījumi nepieciešami, lai dati un trešo pušu lietotnes neietekmētu diagnostikas testa rezultātus. Tāpat arī garantijas remontos ražotāji pieprasa katru telefonu pārprogrammēt, lai uzlabotu tā darbību, un arī šādā veidā var nākties pazaudēt datus.  Ja pirms remonta dati netiks saglabāti, nododot iekārtu remontā, ir iespējams pieteikt datu saglabāšanu, kas ir maksas pakalpojums, bet ļauj nepazaudēt svarīgo informāciju no ierīces. 

Tagad zini, ja telefons saskaras ar kādām problēmām – tam nestrādā kādas funkcijas, ir sasists ekrāns vai tamlīdzīgi, tad atslēdz Find My Device lietotni, saglabā svarīgos datus un nogādā ierīci pie mums. Veiksim tam diagnostiku un pēc bojājumu apmēra noskaidrošanas ziņosim, kādas darbības remonta procesā veiksim un cik tas varētu izmaksāt. Tomēr, ja ierīcei jau ir kāda skaidra un zināma problēma, pirms remonta iespējams arī pašam noskaidrot aptuvenās remonta izmaksas. Esam populārāko viedierīču ražotāju autorizēts servisa centrs, kas nozīmē, ka iekārtas apkope un remontdarbi, tiks veikti saskaņā ar ierīces ražotāja norādījumiem, izmantojot sertificētus un mūsdienīgus instrumentus, atbilstošākās metodes un oriģinālās rezerves daļas. Uztici mums savu ierīci!